Apie projektą

Aš esu Viktoras Žvinys, gyvenu Vilniuje. Idėja sukurti tokį projektą kilo tvarkant senus leidinius, rastus senelio sodyboje.

Sename vokiškame žurnale radau Vokietijos žemėlapį (nuoroda čia) su pažymėtais įžymiais žmonėmis. Pasidalinau juo socialiniame tinkle ir kažkam kilo klausimas, o kur Lietuvos žymūs žmonės. Tada ir kilo idėja sukurti Lietuvos žymių žmonių gimtinių vietų žemėlapį. Iškiliausių Lietuvos žmonių sąrašo informacijos šaltinis yra Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro 2009 m. inicijuotas Lietuvos mokslų akademijos narių ir Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto sudarytas 100 iškiliausių Lietuvos žmonių sąrašas. Nuoroda: https://zymuszmones.lt/images/Galerija/VLE%20iskiliausiu%20zmoniu%20sarasas.pdf Renkant informaciją internete, daugiausia naudojausi  Visuotinės lietuvių enciklopedijos svetaine ir Vikipedija. Taip pat kitais šaltiniais internete.

Šiame projekte yra:

  • interaktyvus Lietuvos žymių kultūros ir meno žmonių gimtinių vietų žemėlapis
  • interaktyvus Lietuvos visuomenės veikėjų gimtinių vietų žemėlapis
  • Lietuvos žymių žmonių gimimo dienų bei Lietuvos svarbių datų kalendorius
  • Lietuvoje esantys žymių žmonių memorialiniai muziejai
  • Lietuvos istorijos chronologija nuo seniausių laikų iki dabarties.
  • Mano turimų senų leidinių, susijusių su Lietuva, nuotraukų galerija.

Įžymių Lietuvos žmonių sąrašas nėra galutinis, bus pildomas ir ateityje. Jei turite pasiūlymų ar pastebėjimų, rašykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tikiuosi šioje svetainėje rasite kažką naujo apie Lietuvos žymius žmones, arba prisiminsite ką buvote primiršę. Tai yra informacinio pobūdžio svetainė, skirta žinoti, neužmiršti ir didžiuotis Lietuvos žymiais žmonėmis.

Pagarbiai,
Viktoras Žvinys